تبلیغات
آموزش CCNA ,آموزش CCNP ,آموزش CCIE ,آموزش CCDA ,آموزش CCDP ,آموزش CCDE ,آموزش CCSP ,آموزش CCIP ,آموزش CCVP ,آموزش سیسکو ,آموزش CISCO ,آموزش سیسکو مقدماتی ,آموزش سیسکو پیشرفته و حرفه ای ,فیلم آموزش CCNA ,فیلم آموزش CCNP ,فیلم آموزش CCIE ,فیلم آموزش CCDA ,ف
 
 
 
آموزش CCNA ,آموزش CCNP ,آموزش CCIE ,آموزش CCDA ,آموزش CCDP ,آموزش CCDE ,آموزش CCSP ,آموزش CCIP ,آموزش CCVP ,آموزش سیسکو ,آموزش

آموزش پروتکل RDP ,آیا می دانید پروتکل RDP چیست؟, پروتکل RDP چیست؟,پروتكل ارتباط از راه دور چیست؟,پروتکل RDP ,درباره پروتکل RDP,آموزش تغییر شماره پورت Remote Desktop ,آموزش کامل Remote Desktop,آموزش کامل ریموت دسکتاپ

نویسنده : علی صالحی | تاریخ : 02:28 ب.ظ - دوشنبه 26 فروردین 1392

پروتکل   RDP

پروتکل RDP که مخفف (Remote Desktop Protocol)می باشد یک پروتکل انحصاری مایکروسافت است که به کمک آن می توان از طریق شبکه به یک سیستم دیگر به صورت گرافیکی وصل شد و آن را کنترل کرده و از امکانات آن بهره برد.

در حالت  پیش فرض، سرویسRDP از پورتtcp 3389استفاده می کند . توجه داشته باشید که اگر firewall پورت 3389 را ببندد شما دیگر نمی توانید از Remote Desktop استفاده نمایید . البته می توان شماره ی پورت RDP را با استفاده از رجیستری به سادگی تغییر داد.

اولین نسخه از(RDP) که منتشر شد RDP 4.1 بود  که برای ویندوز NT 4.0 ارایه شد. و آخرین نسخه هم  RDP 7.0  است که برای ویندوز سرور 2008 و ویندوز 7 معرفی شده است.امکانات ارتباطی، عملکردی و امنیتی در هر نسخه نسبت به نسخه قبلی تغییرات قابل ملاحظه ای داشته است.

قابلیت Remote Desktop  این اجازه را میدهد که کاربران به تمامی برنامه ها، منابع و متعلقات سیستم عامل کامپیوتر خود، از راه دور دسترسی پیدا کنند. اما باید به این نکته توجه داشت که خصیصهRemote Desktop در نسخهHome Edition ) مصارف خانگی ) غیرقابل دسترس است و اگر از این نسخه استفاده میکنید باید آن را به نسخه Pro ارتقا دهید.


با این وجود میتوان از نسخهHome Edition به عنوان guest استفاده  کرد و به کامپیوتری که بر روی آن قابلیت    remote desktopفعال شده است، متصل شد.

برنامه ی Remote Desktop از سرویس RDP استفاده کرده و کامپیوتر شخصی را تبدیل به یک ترمینال گرافیکی می کند .

فاصله در ریموت دسكتاپ هیچ اهمیتی ندارد و تنها چیزی كه اهمیت دارد شبكه بودن 2 كامپیوتر و انجام یك سری كار ها بروی كامپیوتر ها می باشد .

 << اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب >>

از Registry Editor خارج شوید و سیستم را Restart نماییداز ویژگی های پروتکل RDP می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پشتیبانی از عمق رنگ 32 بیتی (8 ، 16 و 24 و سایر mode ها نیز پشتیبانی می شود.)
  • رمز نگاری 128 بیتی برمبنای الگوریتم رمزنگاری RC4. (در این امنیت پیش فرض ، كلاینتهای قدیمی تر ممكن است از الگوریتمهایی با قدرت كمتر استفاده كنند.) به دلیل تهدیدman-in-the-middle در بسیاری از موارد ، ترافیك میتواند در طول مسیر رمزگشایی شود. (تهدیدman-in-the-middle نوعی حمله است كه در آن حمله كننده توانایی read, insertوmodify بین دو ارتباط را دارد. حمله كننده باید قادر به دیدن و جلوگیری كردن از پیام هایی كه بین 2 قربانی ردو بدل میشود ، باشد.)
  • پشتیبانی از (Transport Layer Security )TLS به همراه  SSLیا ((Secure Sockets Layerکه پروتكلهای رمزنگاری شده ای هستند كه ارتباطات امن را از طریق اینترنت برای مواردی مثل Web Browsing ، E-Mail و... فراهم میكنند
  • ویژگی صدا به كاربران این امكان را میدهد كه یك برنامه صوتی را دركامپیوتر Remote اجرا كنند و صدای آن را در كامپیوتر Local‌ خود داشته باشند.
  • File System Redirectionبه كاربران این امكان را میدهد كه از فایلهای Local خود بر روی كامپیوتر Remote با استفاده از یك Terminal Session استفاده كنند.
  • Printer Redirection به كاربران اجازه میدهد تا از پرینتر Local شان از طریق Terminal Session به صورت Local Printer یا Network Shared Printer استفاده كنند.
  • Port Redirection به نرم افزار ها اجازه میدهد تا از طریق Terminal Session به پورتهای Serial و parallel سیستم Local ، دسترسی مستقیم داشته باشند.
  • Clipboard  یا حافظه موقت  که می تواند بین كامپیوتر Local و Remote به صورت Share استفاده شود.

 

همچون دیگر سرویس های TCP/IP ، RDP نیز از دو بخش تشکیل شده .

الف ) RDP Client : که به Terminal Client نیز معروف بوده و در مایکروسافت ، همان برنامه ی Remote Desktop است. mstsc.exe) )

ب ) RDP Server : که به Terminal Server نیز مشهور بوده و در مایکروسافت ، همان سرویس Remote_Desktop است .برای ایجاد یک ارتباط راه دور به سه چیز نیاز است:


1ـ روی سیستمی که میخواهید به فایلها و نرم افزارهای موجود در آن دسترسی پیدا کنید، قابلیت remote desktop موجود باشد که این کامپیوتر Host ( میزبان ) نامیده میشود.


2ـ کامپیوتر دیگری که به منظور ارتباط راه دور با کامپیوتر Host بکار میرود، که به آن Guest ( سرویس گیرنده ) نام دارد.

3ـ وجود یک بستر ارتباطی بین کامپیوتر Host و Guest ؛ که میتواند یکی از راههای زیر باشد:
• از طریق شبکه LAN : هر دو کامپیوتر در یک شبکه محلی ( LAN ) قرار دارند و ارتباط آنها از طریق کابل شبکه است.
• خط تلفن : ارتباط مستقیم دو کامپیوتر از طریق خطوط تلفن و استفاده از کانکشن Dialup .
• از طریق اینترنت : در این روش باید هر دو کامپیوتر به اینترنت متصل باشند و کامپیوتر مقصد ( یا همان Host ) بایستی دارای ip address valid ( معتبر و ثابت ) باشد که با دانستن آن میتوان از طریق Remote Desktop به آن متصل شد.
• از طریق خطوط VPN : که در این روش بین مبداء و مقصد باید یک کانال VPN ایجاد گردد.

برای برقراری ارتباط بین کامپیوتر مبدا و مقصد، دستور MSTSC.EXE را در Run  بنویسید تا کلاینت برنامه اجرا شود (یعنی برنامه ای که از آن جهت اتصال به مقصد استفاده می کنید). این کلمه مخفف عبارت زیر است :


MicroSoft Terminal Services Console

 

 

پس از نوشتن کلمه ی mstsc در run و کلیک کردن بر روی ok صفحه ی زیر نمایش داده می شود.

 

 

در ساده ترین حالت کافیست نام یا IP سیستم مقصد به همراه user name که این قابلیت را دارد وارد کنید تا به سیستم مقصد متصل گردید.

 

 

اما نکات مهم و کاربردی برای استفاده از این برنامه

باید مد نظر داشته باشید که سیستم مقصد باید اجازه وصل شدن از راه دور به سیستم های دیگر را بدهد. برای این کار باید بر روی  mycomputer کلیک راست کرده سپس گزینه ی propertise را انتخاب 

کنید و در صفحه ای که باز می شود از بالای صفحه منوی remote را انتخاب می کنیم.

 

 

 

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید گزینه ای که با فلش مشخص شده است را انتخاب می کنیم.

مطمئن شوید که فایروال خاموش است یا حداقل پورت rdp که  گفتیم پیش فرض TCP 3389 است روی آن باز می باشد. (در Exception فایروال تعریف شده است)

برای این کار به ترتیب زیر عمل می کنیم.

پس از انتخاب کردن گزینه ی firewall صفحه ی زیر باز می شود.

 

 

در این صفحه باید چک کرد باید گزینه ی remote desktop انتخاب شده باشد هماند تصویر زیر

 

 

یوزری که می خواهید در مقصد وجود داشته باشد و از آن برای اتصال استفاده کنید باید حتما دارای رمز عبور بوده و  عضو گروه Remote Desktop Users باشد،که به صورت زیر عمل می کنیم.

 

همانطور که در شکل بالا ملاحظه می کنید ابتدا بر روی mycomputer کلیک راست کرده و گزینه ی  manage را انتخاب می کنید. در صفحه ای که باز می شود گزینه ی  local users and groups را انتخاب می کنیم.

 

 

در سمت راست صفحه بر روی فولدر user کلیک راست کرده و گزینه ی new user را انتخاب کنید.

 

 

در صفحه ای که باز شده است username و password مورد نظر خود را وارد کنید . همانطور که در تصویرزیر مشاهده می کنید گزینه یUser must change password at next logon به صورت پیش فرض انتخاب شده است که برای امنیت بیشتر می باشد که user حتما password خودر را در logon بعدی باید تغییر دهد واگر این تیک برداشته شود دیگر لازم نیست کهpassword را تغییر دهید.

 

 

پس از ساختن user مورد نظروارد فولدر user  شده و بر روی user که ساخته اید کلیک راست کرده و گزینه ی properties را انتخاب می کنید.

 

 

در صفحه ای که باز می شود همانند تصویر زیر   memberof را از بالای صفحه انتخاب کرده وگزینه ی add را از پایین صفحه انتخاب کنید.

 

 

در صفحه ای باز می شود گزینه ی advance را از پایین صفحه انتخاب  کنید.

 

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید صفحه ی جدید یاز می شود که در آن روی گزینه ی find now کلیک کرده و از پایین صفحه گزینه ی remote desktop users را انتخاب می کنید سپس ok را میزنید .

 

 

اگر مراحل بالا به درستی انجام شود user مورد نظر عضو گروه  remote desktop user شده است.

برای ارتباط در حالت LAN نیاز به ip addressسیستم Host دارید برای به دست آوردن ip addressسیستم، در زمان برقراری ارتباط با شبکه ( یا اینترنت ) از منوی Start عبارت Run را انتخاب و دستور CMD را اجرا کنید تا وارد محیط command prompt در ویندوز شوید. در خط فرمان دستور Ipconfig را وارد و Enter کنید. اکنون ipadress کامپیوتر در مقابل عبارت IP Addressنمایش داده شده است.

بسیاری از شرکتها و سازمانها دارای اینترنت پر سرعت به همراه IP معتبر (IP Valid ) هستند. اگر دو کامپیوتر دارای IP Valid باشند میتوان از طریق اینترنت و تنظیماتی که برای حالت LANانجام دادیم ، به کامپیوتر میزبان دسترسی پیدا کرد.

از دلایلی که برای تغییر دادن شماره ی پورت می توان نام برد افزایش ضریب امنیت در ارتباط راه دور و اینکه ممکن است در شبکه برنامه ای وجود داشته باشد که از این شماره پورت استفاده می کند. برای جلوگیری از Conflict شماره پورت Remote Desktop را تغییر می دهیم.

به منظور تغییر دادن port مراحل زیر را انجام  دهید:

با فشار کلیدهای Windows + R وارد Run شوید.

در Run کلمه Regedit را وارد نموده و سپس روی گزینه OK را کلیک نمایید تا پنجره مربوط به Registry Editor ظاهر شود.

 

 

در سمت چپ صفحه گزینه ی HKEY_LOCAL_MACHINE کلیک کنید.

 

 

پس از کلیک کردن بر روی گزینه ی HKEY_LOCAL_MACHINE  در زیر منوی ظاهر شده روی گزینه ی  system کلیک کنید.

 

سپس روی گزینه ی currentcontrolset کلیک کنید.

 

 

در منویی که باز می شود،روی گزینه ی terminal server  کلیک کنید.

 

 

 سپس روی گزینه ی winstation کلیک کنید

 

 

در این مرحله  روی گزینه ی  RDP-Tcp کلیک کنید

 

 

در صفحه ای که در مقابل آن باز می شود گزینه ی portnumber را انتخاب کنید.

 

 

در پنجره باز شده مطابق شکل زیر گزینه Decimal را انتخاب نمایید و در کادر مربوطه شماره پورت مورد نظر را تغییر دهید.

 

 برچسب ها : آموزش پروتکل RDP , آیا می دانید پروتکل RDP چیست؟ , پروتکل RDP چیست؟ , پروتكل ارتباط از راه دور چیست؟ , پروتکل RDP , درباره پروتکل RDP , آموزش تغییر شماره پورت Remote Desktop , آموزش کامل Remote Desktop , آموزش کامل ریموت دسکتاپ ,
دسته بندی : تمام پروتکل های مهم شبکه ,
 

آخرین مطالب

» سیسکو دو مدل‌ ارتقایافته از سوییچ‌های خود یکی از سری Director-class و دیگری Multiservice را معرفی کرد ( شنبه 13 مهر 1392 )
» آموزش CCDP,فیلم های آموزشی CCDP,ازمون سیسکو دوره CCDP,آزمون 642-871 سیسکو,فیلم های آموزشی CCDP ARCH_642-871 ( چهارشنبه 29 خرداد 1392 )
» آموزش CCNP Security VPN,فیلم های آموزشی CCNP Security VPN,آموزش CCNP-VPN فیلم های آموزشی ccnp vpn,آموزش 642-648,فیلم های آموزشی آزمون سیسکو دوره ccnp آزمون 642-648 ( یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 )
» آموزش CCIE,فیلم های آموزشی CCIE,آموزش تصویری CCIE, آموزش CCIE-Practice.Lab.Video.Walkthrough آموزش,21ساعت آموزش CCIE ( سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 )
» آموزش CCIE,فیلم های آموزشی CCIE,آموزش تصویری CCIE, آموزش CCIE-routering and switching آموزش,25ساعت آموزش CCIE ( سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 )
» آموزش CCDA ,فیلم های آموزشی CCDA ,آموزش تصویری CCDA ,آموزش exam 640-863 آموزش,9 ساعت آموزش CCDA ( پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 )
» آموزش ccvp,فیلم های آموزشی ccvp,آموزش تصویری CCVP,آموزش exam 642-642 QOS آموزش,9 ساعت آموزش CCVP,آموزش CCVP 642-642 QOS Quality Of Service,آموزش QOS سیسکو ( پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 )
» آموزش CCSP,فیلم های آموزشی CCSP,آموزش تصویری CCSP,آموزش exam 642-524 آموزش,12 ساعت آموزش CCSP,آموزش SNAF Securing Networks With ASA Fundamentals,پکیج آموزش سیسکو آموزش CCSP ( پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 )
» آموزش CCSP,فیلم های آموزشی CCSP,آموزش تصویری CCSP,آموزش exam 642-504 آموزش,10 ساعت آموزش CCSP,آموزش SNRS Securing Networks With Cisco Routers And Switches,پکیج آموزش سیسکو آموزش CCSP ( پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 )
» آموزش ccvp,فیلم های آموزشی ccvp,آموزش تصویری CCVP,آموزش exam 642-444 cvoice آموزش,18 ساعت آموزش CCVP,آموزش 642-444 CIPT Cisco IP Telephony ( پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 )
» ios روترسیسکو,تمام ios های روتر سیسکو,بانک ios سیسکو,سیسکو ios ios سیسکو,سیسکو ios 1700 ios سیسکو,سیسکو ios 2610 ios سیسکو,سیسکو ios 2613 ios سیسکو,سیسکو ios 2610xm-2611xm ios سیسکو,سیسکو ios 2691 ios سیسکو,سیسکو ios 3620 ios سیسکو,سیسکو ios 3640 ios سیسکو,سیسکو ios 3660 ios سیسکو,سیسکو ios 7200 ios سیسکو,دانلود ios سیکسو ( یکشنبه 1 اردیبهشت 1392 )
» آموزش CWNE ,CWNE چیست؟,فیلم های آموزشی CWNE ,شبکه های بیسیم CWNE ,مدرک CWNE چیست,مقاله CWNE ,آموزش تصویری CWNE آموزش ,آموزش CCertified Wireless Network Expert ,آموزش شبکه های بی سیم ( سه شنبه 27 فروردین 1392 )
» آموزش CWAP ,CWAP چیست؟,فیلم های آموزشی CWAP ,شبکه های بیسیم CWAP ,مدرک CWAP چیست,مقاله CWAP ,آموزش تصویری CWAP آموزش ,آموزش Certified Wireless Analysis Professional ,آموزش شبکه های بی سیم ( سه شنبه 27 فروردین 1392 )
» آموزش CWDP ,CWDP چیست؟,فیلم های آموزشی CWDP ,شبکه های بیسیم CWDP ,مدرک CWDP چیست,مقاله CWDP ,آموزش تصویری CWDP آموزش ,آموزش Certified Wireless Design Professional,آموزش شبکه های بی سیم ( سه شنبه 27 فروردین 1392 )
» آموزش CWSP ,CWSP چیست؟,فیلم های آموزشی CWSP ,شبکه های بیسیم CWSP ,مدرک CWSP چیست,مقاله CWSP ,آموزش تصویری CWSP آموزش ,آموزش Certified Wireless Security Professional ,آموزش شبکه های بی سیم ( سه شنبه 27 فروردین 1392 )
» آموزش CWNA ,CWNA چیست؟,فیلم های آموزشی CWNA ,شبکه های بیسیم CWNA ,مدرک CWNA چیست,مقاله CWNA ,آموزش تصویری CWNA آموزش ,آموزش Certified Wireless Network Administrator,آموزش شبکه های بی سیم ( سه شنبه 27 فروردین 1392 )
» آموزش CWTS ,CWTS چیست؟,فیلم های آموزشی CWTS ,شبکه های بیسیم CWTS ,مدرک CWTS چیست,مقاله CWTS ,آموزش تصویری CWTS آموزش ,آموزش Certified Wireless Technology Specialist,آموزش شبکه های بی سیم ( سه شنبه 27 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل pop3 آموزش ,آیا میدانید پروتکل pop3 چیست,اطلاعات کامل در مورد پروتکل pop3 و imap, پروتکل pop3 توضیح,نحوه ی عملکرد پروتکل pop3,درباره pop3,آموزش پروتکل IMAP آمورش ,آیا میدانید پروتکل IMAP چیست, پروتکل IMAP چیست,نحوه ی عملکرد پروتکل IMAP ,درباره پروتکل IMAP ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل MIME ,آیا می دانید پروتکل MIME چیست؟, پروتکل MIME چیست؟,پروتكل ترکیبی چیست؟,پروتکل MIME ,درباره پروتکل MIME ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل H323 ,آیا می دانید پروتکل H323 چیست؟, پروتکل H323 چیست؟,پروتكل ترکیبی چیست؟,پروتکل H323 ,درباره پروتکل H323,پروتکل H245 چیست؟,پروتکل H225RAS چیست؟,پروتکل RTCP چیست ؟,پروتکل H225 چیست؟ ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل RDP ,آیا می دانید پروتکل RDP چیست؟, پروتکل RDP چیست؟,پروتكل ارتباط از راه دور چیست؟,پروتکل RDP ,درباره پروتکل RDP,آموزش تغییر شماره پورت Remote Desktop ,آموزش کامل Remote Desktop,آموزش کامل ریموت دسکتاپ ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل SMTP ,آیا می دانید پروتکل SMTP چیست؟, پروتکل SMTP چیست؟,پروتكل انتقال پست الكترونیكی چیست؟,پروتکل SMTP ,درباره پروتکل SMTP,پروتکل ارسال ایمیل گروهی ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل SNMP ,آیا می دانید پروتکل SNMP چیست؟, پروتکل SNMP چیست؟,پروتکل مدیریت شبکه چیست؟,پروتکل SNMP ,درباره پروتکل SNMP ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل SOAP,آیا می دانید پروتکل SOAP چیست؟, پروتکل SOAP چیست؟,پروتکل دسترسی آسان به اشیاء چیست؟,پروتکل SOAP ,درباره پروتکل SOAP,پروتکل مربوط و مبتنی بر xml,پروتکل Simple Object Access Protocol - SOAP چیست ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل SSH,آیا میدانید پروتکل SSHچیست؟, پروتکل SSHچیست؟,پوسته امن چیست؟,پروتکل SSH,درباره پروتکل SSH,دربارهSSH1 یا SSH-1 و SSH2 یا SSH-2,پروتکل پوسته امن,پروتکل Secure Shell چیست ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل Telnet,آیا میدانید پروتکل Telnet چیست؟, پروتکل Telnet چیست؟,تِل‌نت چیست؟,پروتکل Telnet ,درباره پروتکل Telnet ,درباره Telnet 5250, ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش پروتکل TLS/SSLپروتکل امنیت لایه انتقال,آیا میدانید پروتکل امنیت لایه انتقال چیست؟, پروتکل TLS/SSL چیست؟,لایهٔ سوکت‌های امن,اس‌اس‌ال چیست؟,پروتکل TLS,درباره پروتکل ssl ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش VLAN Trunking Protocol آموزش,آموزش vtp آموزش ,آموزش Trunking آموزش ,دستورات Trunking ,فرامین Trunking ,کانفیگ Trunking,دستورات vtp ,فرامین vtp ,کانفیگ vtp ( دوشنبه 26 فروردین 1392 )
» آموزش ccna آموزش ,فیلم های آموزشی ccna cisco ( یکشنبه 27 اسفند 1391 )
» ایجاد Vlan در سوئیچ های Cisco,آموزش زدن vlan در سوئیچ,آموزش vlan بندی در سیسکو,آموزش فرامین vlan در سوئیچ سیسکو, شبکه فهرست مطالب در مورد نویسنده اساتید محترم پیوندهای مفید ۱) ایجاد Vlan در سوئیچ های Cisco, تعریف وی لن در سوئیچ,ایجاد وی لن در سیسکو,اختصاص پورت به Vlan,نمایش وضعیت Vlan ها, ( شنبه 19 اسفند 1391 )
 
 

خرید پستی آموزش سیسکو خرید پستی آموزش CCIE فیلم های آموزشی CCIE فیلم های آموزشی ccvp آزمون 642-871 سیسکو آموزش قدم به قدم CCIE آموزش کامل CCIE در سیسکو آموزش CCDE آموزش Cisco AVVID Framework Essentialsآموزش آموزش CCNP Security VPN v2.0 642-648 آموزش آموزش CCIE-Practice.Lab.Video.Walkthrough آموزش ازمون سیسکو دوره CCDP آموزش SSL and IPsec Technologies آموزش آموزش CCIE آموزش CCNA آموزش Implementing Clientless SSL VPNs آموزش خرید پستی سیسکو آموزش Enterprise Composite Network Model Essentialsآموزش آموزش تصویری CCSP فیلم های آموزشی CCSP سیسکو دو مدل‌ ارتقایافته از سوییچ‌های خود یکی از سری Director-cl آموزش CCDA آموزش ccnp vpn دانلود مقاله کامل آموزش اتصال به یک Cisco Switch و پیکربندی آن آموزش ASA VPN Options آموزش آموزش سیسکو آموزش CCVP آموزش CCIE-routering and switching آموزش آموزش cisco آموزش Plugging into the PKI آموزش آموزش پیکر بندی SWITCH آموزش CCDP آموزش CCSP فیلم های آموزشی سیسکو cisco آموزش ارتباط به سویچ سیسکو دانلود فیلم آموزشی سیسکو CCIE آموزش تصویری CCVP آموزش کانفیگ سویچ سیسکو آموزش پروتکل IMAP آمورش فیلم های آموزشی CCDP فیلم های آموزش CCNP خرید پستی آموزش سیسکو آموزش CCIE آموزش تصویری CCIE فیلم های آموزشی CCDP ARCH_642-871 آیا می دانید نحوه اتصال به یک سویچ سیسکو چگونه است؟ دوره CCNP آموزش Virtual Private Networks (VPNs) Gettin آموزش آموزش CCNP 25ساعت آموزش CCIE آموزش تصویری تنظیمات اتصال به سویچ سیسکو دانلود فیلم آموزشی CCIE دانلود درباره شرکت سیسکو